0 Ваша Корзина

Історія Chia

 

Історія Чіа

Протягом багатьох століть такі народи Центральної і Південної Америки, як ацтеки, інки і майя, вживали насіння Чіа в якості одного з основних продуктів харчування нарівні з квасолею, амарантом і кукурудзою. 

Перші підтвердження про споживання Чіа в їжу датовані приблизно 2600 г до н.е. Уже в ті далекі часи насіння використовувалися не тільки в їжу, але також і були невід'ємною частиною різних релігійних вірувань і церемоній, використавши як підношень в жертву ацтекським богам. Насіння Чіа виступали в якості грошової одиниці, яку платили знаті і духовенству ацтекського держави. Щорічно до столиці Теночтітлан від підкорених народностей і племен прибувало не менше 15 тисяч тонн насіння Чіа. Природно, що з причини цього ацтеки вважали, що насіння були також ще й свого роду символом їхньої могутності і переваги над сусідами.    

Історія ЧіаПід час походів ацтекські воїни то і справа харчувалися насінням Чіа, які надавали їм витривалість і силу. З'ївши буквально 1 ложку насіння, вони заряджалися необхідною енергією на тривалі 24-годинні переходи і переміщення. І при цьому ніхто з них не страждав ні фізично, ні психологічно - і це, нагадаємо, в умовах суворого високогір'я з жарким кліматом. Індіанці племені тарахумара, чия назва перекладається, як «швидконогі», полювали за тваринами доти, поки ті, не падали на землю від втоми. Нахуатль воїни брали разом із собою в похід тільки зброю і мішечки з насінням Чіа - це достовірний факт, неодноразово доведений численними археологічними розкопками.      

У 1519 році в Мексиці висадилися іспанські конкістадори на чолі з Ернаном Кортесом, який активно почав завойовувати легендарну ацтекського імперію. Через 2 роки колись могутня держава в Центральній Америці було знищено європейськими загарбниками, міста і поселення були перетворені на суцільні руїни, а посіви Чіа були практично повністю спалені і знищені.

Чіа історіяМайже 500 років Чіа була незаслужено забута. Однак в результаті проведення спеціальної програми у віддалених високогірних районах Мексики і Гватемали були виявлені окремі ділянки, на яких виростала ця цінна культура. Починаючи з 1991 року, було дано старт селекційним роботам по дослідженню і подальшому розвитку Чіа. У тому ж році перші експериментальні ділянки були засіяні в Аргентині братами-ентузіастами Адольфо і Альфредо Мілл. В даний час Чіа, більш відома як сальбен, з кожним роком висаджується на все великих площах. До слова, потрібно відзначити, що вид Salvia Hispanicaє єдиним, який пройшов всі необхідні клінічні випробування.  

Так само на сайті ви знайдете:

Сім причин, по яких варто приймати чіа

Ціна Чіа у Києві, Харкові та Одесі

Купити Чіа Харків

Комментарии

Сообщения не найдены

Новое сообщение