0 Ваша Корзина

Китайська легенда про цілющі ягоди Годжі

годжі

Лікар Лі Шичжень (1518-1593 рр..), що жив за часів правління імператорської династії Мінь (1368-1644 рр..), У своєму науковому трактаті про лікувальні трави під назвою «Бень Цао Ган Му» («Перелік дерев і трав») описував наступне: «У трав'яний лавці доктора Вао Шоу був виготовлений еліксир, що сприяє набуттю омолодження організму та довголіття. Дивак на ім'я Жань розповів рецепт приготування цього засобу літній людині по імені Ій Ши - згодом цей старець прожив понад 100 років. При цьому він пересувався пішки так швидко, ніби йому було не більше 10 років. Його сиве волосся знову стали темними, а хворі зуби змінилися новими здоровими. До нього повернулася чоловіча сила. При цьому відвар з ягід Годжі дуже приємний на запах і смак - з його допомогою старий усував жар і поліпшив свій зір».


Ягода Годжі була ключовим компонентом описаного китайським лікарем рецепта. Вона дуже солодка і має седативний цілющим ефектом. Надає благотворний вплив на печінку і нирки, легені і органи зору. У традиційній китайській медицині це надійний засіб лікування захворювань нирок, печінки, статевого безсилля, больових відчуттів в м'язах талії і колін. Крім того за допомогою Годжі надійно усуваються головні болі, запаморочення, поганий зір, кашель і застуду, відчуття втоми і спрагу. У стародавньому китайському трактаті говориться про те, що на початку правління імператорської династії Тан (618-907 рр.). Один з які йшли по Шовковому шляху торговельних караванів зупинився на відпочинок в придорожньому готелі. Там караванники помітили, як молода дівчина як попало лаялася і била старого. Один з торговців, наблизившись до неї, запитав, чому вона дозволяє собі ображати сивобородого старця. На що та відповіла, що вона всього-навсього займається вихованням свого правнука.

І взагалі це не їхнього розуму справа. Сказати, що караванники були здивовані, значить, нічого не сказати. У ході подальших розпитувань було встановлено, що дівчині було 300 років. А що ж старий? - він був покараний тільки тому, що відмовлявся пити відвар цілющої трави, що надасть молодість і довголіття. Тому він і почав стрімко старіти і осідати. Уражені чарами таємничої трави торговці попросили показати дівчину цю саму траву. На що вона відповіла, що у цього зілля є, щонайменше, 5 назв. Кожну окрему сторону трави необхідно приймати в кожну пору року. Так, навесні слід приймати «Суть небесної трави» - так називалися листя. У літній час приймати стоїть «Траву довговічності» - квіти рослини. Восени ж в їжу споживаються плоди, більш відомі в даний час, як ягоди Годжі. Ну а в холодну зимову пору споживається кора, зібрана з коріння, - це «Шкіра і кістки землі». По черзі приймаючи ці 4 частини рослини круглий рік, за словами 300-річної «дівчини», можна було досягти довголіття. Через деякий час ягоди Годжі стала відомою в країнах Близького Сходу та країнах Заходу. Вони були відомі як божественної цілющої трави зі Сходу.         

ягода godzhi     


Слід зазначити, що крім напівміфічних згадок, цілющий ефект Годжі був підтверджений сучасними науковими дослідженнями. Так, в 1950-х роках журнал "Domestic and Foreign magazine" (Китай) опублікував історію нема кого жителя провінції Сичуань на ім'я Лей Ціньюн - за його словами він розумний в 1930 році у віці ... 250 років! Лі пояснював причину свого виняткового довголіття тим, що у віці 139 років він зустрів свого Майстра. Але й до цього він запросто пересувався пішки і виконував різні силові вправи. Навколишні більш молоді люди на повній серйозі вважали Лі Ціньюна свого роду живим втіленням божественних сил згори.


За словами китайця його це навіть тішило. Він всерйоз вважав, що справжня причина його довголіття полягала в міцному здоров'ї і у відсутності будь-яких стресових ситуацій і подразників, починаючи з віку в 40 років. Як наслідок, серце жителя Піднебесної завжди було дуже спокійним, мирним і божественно умиротвореним. Саме з цієї причини його ніколи не турбували хвороби, він завжди був здоровий і щасливий. У 50 років він зійшов на одну гору, щоб зібрати лікарські трави - на вершині йому зустрівся літня людина, яка жив відлюдником на сусідній гірській вершині. З боку він здавався надприродним і нереальним. Він здійснював великі кроки, ступаючи по землі - з боку здавалося, ніби він ширяв над землею, ледь торкаючись її ступнями. Як би Лі не пильнував, він все одно був позаду нього, і відставав.


Деякий час по тому він знову зустрів таємничого старця. Ставши на коліна герой газетної публікації, попросив того слізно розкрити таємницю свого довголіття. На що старий дав йому кілька диких плодів-ягід, які він і споживав в їжу. Це були ягоди Годжі. За словами старого, він щодня споживав три цян - китайська лікарська міра ваги, що дорівнює 1/7 р. Завдяки ним він і був настільки швидким, моторним і здоровим. За словами Лі щодня він запросто проходив відстань в 576 метрів і при цьому не відчував абсолютно ніякої втоми. Таким чином, йому і вдалося дожити до фантастичного за людськими мірками віку в 250 років.

цілюща ягода з Китаю

Goji Беррі: Корисні фрукти - ECO Ukraine

Реалізація годжі - перейдiть сюди

Комментарии

Сообщения не найдены

Новое сообщение